Filistin direnişinin simgesi: Fadi Abu Salah - Dünya Haberleri
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş bulunuyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız
X
Sahur: 03:53
İftar: 20:21

Filistin direnişinin simgesi: Fadi Abu Salah

Filistin'de direnişin sembolü olan Fadi Abu Salah hayatını kaybetti. Simge fotoğrafı çeken Reuters foto muhabiri İbrahim Ebu Mustafa, 'Bu sabah bir tanıdığıma selam verdim, günün sonunda adamın cenazesindeydim' dedi.

Ağır silahlarla saldıran İsrailli askerlere karşı sapanını salladığı fotoğraflarla hafızalara kazınan 29 yaşındaki Fadi Ebu Salah, 2008 yılında İsrail’in gerçekleştirdiği hava saldırısında iki bacağını kaybetti.

Buna rağmen hayata sarılan ve çevresine moral kaynağı olup güç veren Fadi Ebu Salah, her gün eşi ve 4 çocuğuyla motosikletine atlayıp, Han Yunus kentinin doğusundaki İsrail sınırına gitti. Burada eylemciler için kurulan çadırları ziyaret edip, Filistin’in haklı davasını yılmadan anlattı.

FİLİSTİN MÜCADELESİNE SİMGE OLDU

Gazete Habertürk'ün haberine göre İsrail’in Filistinlilere uyguladığı tehcir politikası öncesi asıl beldesine dönmeyi hayal eden Salah, İsrail işgalini sonlandırmak için Filistin halkının direnişine destek olmayı sürdürdü. Salah, engeline rağmen önceki gün gerçekleşen ‘Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü’ne katıldı. Gösteri bölgesi bir anda savaş yerine döndü. Arkasında kara dumanlar yükselirken çorak toprağın ortasında kalan Ebu Salah, sembolik Filistin sapanını salladığı an fotoğraflandı. Ebu Salah, bu kare çekildikten kısa süre sonra keskin nişancı bir İsrail askeri tarafından öldürüldü. Onun adanmışlığı, Filistinlilerin mücadelesinin simgesi oldu.

O kareyi çeken ve Salah’la tanıştığını söyleyen Reuters foto muhabiri İbrahim Ebu Mustafa, bu acıklı portreyi şu sözlerle anlattı: “Bu sabah bir tanıdığıma selam verdim, günün sonunda adamın cenazesindeydim.”


YORUMLARI GÖR ( 4 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Rabbim şehadetini kabul eylesin.
mekanın cennet olsun yiğit insan bir ülkesini böldürmemek için canını veren bu insanlara bakıyorum birde bizim ülkemizde olan pkk destekçisi ülkesini bölmek için hendekler kazanlara destek verenlere hatta onları kahraman ilan edenlere utanın be ar edin be yazıklar olsun size..
Kaynak Yeniçağ: İsrail ile anlaşmaların iptali önergesine AKP'den ret!
MASONLARIN TARİHİNDE GÜZEL BİR ŞEY YOK Kİ, İŞLERİ GÜÇLERİ DALAVERAYLA İŞ YAPMAK. AMA DÜNYA ONLARI ÇOK İYİ TANIYOR.
Diğer Haberler