ФОТКА КОЈА ЈА ОБИКОЛИ ЕВРОПА: Погледнете што направија мигрантите

Оваа фотографија за брзо време се прошири низ социјалните медиуми, истата фотографирана во Германија, додека полицијата се обидувала да ги смири имигрантите. Фактот кој не треба да се игнорира е тоа што Сирија потврди дека повеќе од 4.000 напаѓачи на Исламската држава веќе биле шверцувани во западноевропските земји.

 

 

Оцени ја веста

14.09.2015 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа